Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Současnost > Stolní tenis

Stolní tenis

 

Stolní tenis v soutěžní podobě má v Zálezlech dlouhou a bohatou historii. Za dobu své téměř čtyřicetileté existence v Zálezlech byl léta hrán v kabinách na koupališti, poté v sále místního pohostinství Jednoty (dnes Hospoda U Koubů), krátce i v sále kulturního domu v Setěchovicích a posledních zhruba 10 let je útočištěm stolně tenisového spolku tělocvična základní školy ve Čkyni.

Za léta soutěží se stolním tenistům jedenkrát podařil postup do krajského přeboru, stabilně je družstvo účastníkem okresního přeboru Prachaticka, kde se pohybuje mezi OPI a OPII dle aktuální výkonnosti i v ten čas probíhající reorganizace soutěže. V sezóně 2015-16 mužstvo sestoupilo do OP II.

Vedle soutěže okresního přeboru se tým pravidelně účastní turnaje O vimperkou vánočku a velikonočního turnaje v Zálesí, jenž poslední léta téměř pravidelně vyhrává.

V samém počátku soutěží hrála stabilně dvě družstva a hráči – Jaroslav a Jiří Trojanové, Josef a Petr Doule, Roman, Mirka a Miroslav Martínkové, František a Radek Pártlovi, Vladimír Silovský. Za dlouhá léta soutěžní družstvo příliš změn nedoznalo. Složení týmu TTC Zálezly (2016) je Jaroslav a Jiří Trojanovi, Miroslav a Roman Martínkovi, Vladimír Silovský a nově Lukáš Provod.

Nové zájemce o hru vřele vítáme.